Ожие спечели рали Италия за четвърти път

Общи 11 юни 2014 | Speed-Press.com A- A+ 7540 посещения | без коментари

Световният шампион Себастиан Ожие с Volkswagen спечели рали "Италия" за четвърти път. Французинът бе улеснен с проблемите за съотборника му Яри-Мати Латвала във финалния ден на състезанието, което се провежда на остров Сардиния. Финландецът водеше битка за първото място, но в последната отсечка на втория ден трябваше да смени гума, което го остави на трето място, а преди това имаше дефектирал сензор. Така на второ място завърши Мадс Остберг, за когото това е най-доброто класиране със Citroen. Андреас Микелсен с Volkswagen преследваше Остберг, но също получи проблеми в събота. Пети остана Елфин Еванс с Ford. Двамата пилоти на Hyundai - Тиери Нувил и Яхо Ханинен, започнаха невероятно силно в състезанието и поведоха в началните етапи, но Нувил получи повреда в окачването, а Ханинен катастрофира. Третата кола на Хейдън Падон се забави заради проблеми и завърши 12-а.
Класиране в рали "Италия":Позиция пилот отбор време 1. Себастиан Ожие VW 4,02:37.8 ч 2. Мадс Остберг Citroen + 1:23.1 мин 3. Яри-Мати Латвала VW + 1:32.8 мин 4. Андреас Микелсен VW + 2:39.3 мин 5. Елфин Еванс M-Sport Ford + 4:41.8 мин 6. Мартин Прокоп Czech Ford + 6:05.3 мин 7. Хенинг Солберг Solberg Ford + 7:15.8 мин 8. Роберт Кубица M-Sport Ford + 12:19.0 мин 9. Лоренцо Бартели FWRT Ford + 15:22.1 мин10. Халид ал Касими Citroen + 16:49.3 мин

Ключови думи:   Спорт